İşte motivasyonunuzu artıracak 30 home ofis dekorasyon önerisi!

Yurtdışında oldukça yaygın olan ‘home office’ çalışma tarzı, Türkiye’de de kendini yavaş yavaş göstermeye başladı. Özellikle, pek çok işin dijital mecralara kayması ve hayatlarımızın büyük bir kısmının (buna alışveriş yapmak, kurslar ve yüksek lisans eğitimleri de dahil) artık online ilerlemesi bunda fazlasıyla etkili…

Serbest çalışma saatleri ve ev konforunda işlerinizi yapıyor olmanın verdiği rahatlığın yanı sıra home ofis çalışmanın da kendi içinde bazı olumsuz yanları var. Örneğin, sizi motive edecek bir çalışma ortamının varlığı şart. Bilgisayarınızı kucağınıza alıp üçlü kanepede çalışmanın uzun vadede çok fazla fayda sağlayacağını düşünüp, yanılgıya düşmeyin.

Peki öyleyse ne yapmak lazım?

İlk olarak, eve iş getirmeyi çok seven bir insan olarak benim sizlere, tecrübelerimden yola çıkarak bir kaç önerim olacak. Bunlar şöyle:

 

  • Çalışma masanız, mümkün olduğunca evinizin en izole yerinde bulunmalı.
  • Güneşin doğuşunu mutlaka hesaba katın. Eğer sabahın erken saatlerinde çalışmayacaksanız bu sizin için sorun olmayacaktır fakat erken kalkan yol alır diyorsanız, hele de yaz aylarında masanızın doğuya bakmasını istemezsiniz.
  • Masanızın üzerinde sizi motive edecek ve mutlu edecek misafirlere yer verin. Aile fotoğrafınız olabilir, taze çiçekler olabilir veya güzel kokan bir çift dekoratif mum…
  • Eğer ki çalışma masanız cama değil de duvara bakıyorsa, duvarınızın rengi de çok önemli. Soft ve açık renkleri tercih etmenizi öneririm.
  • En önemlisi ise, sandalye! Uzun saatler boyunca oturacağınız sandalyenin boyun ve sırt sağlığınıza zarar vermeyecek türden olduğuna emin olun, çünkü sağlığınız her şeyden önemli!

Artık home ofis dekorasyonuna ait temel prensipleri öğrendiniz. Şimdi sıra bunları uygulamada. İşte size ilham olacağını düşündüğüm birbirinden  farklı home ofis önerileri…

Bol motivasyonlu çalışmalar,

Gamze.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s